Bývalá náměstkyně karlovarského primátora skončila ve vazbě

Bývalá náměstkyně karlovarského primátora Monika Makkiehová skončila v policejní vazbě, uvedla Česká televize. Policie ji obvinila z poškozování cizích práv a podvodu. Její obvinění souvisí s vyšetřováním machinací v atletickém klubu AC Start.

Podle ČT bývalou náměstkyni vzala policie do vazby v pátek. Ve vazbě je kvůli možnosti ovlivňovat svědky. Ve vazbě je už ve stejné kauze od loňského roku Vít Hořejš. Jeho obvinění souvisí se zadlužením AC Start.

Makkiehová byla náměstkyní primátora za ODS. Po sporech ve vedení města ale byla vyloučena z ODS. Poté se stala kritikem tehdejšího vedení města. V roce 2010 neúspěšně kandidovala za stranu Victoria.cz.
 
Bývalý radní Vít Hořejš (Karlovarská koalice) dostal už podmíněný trest za podvody. Kvůli další kauze zůstává dál ve vazební věznici v Ostrově. Je obžalován ze zpronevěry, poškození věřitele a přečinu porušení povinnosti při správě cizího majetku.
 
Makkiehová podle některých svědeckých výpovědí, které zazněly u soudu s Hořejšem, měla zprostředkovat odkoupení pohledávky tehdejším jednatelem klubu, ruským podnikatelem Lukmanem Lukmanovem, se kterým spolupracovala.
 
zdroj: ČTK