Brzy začne řidiči dlouho očekávaná oprava ulice Na Vyhlídce

V Karlových Varech začne co nejdříve celková rekonstrukce silnice v ulici Na Vyhlídce, kterou netrpělivě očekávají především řidiči. Vozovka je ve velmi špatném stavu, jízda více než třicetikilometrovou rychlostí už představuje riziko. Přitom tam denně projíždějí stovky vozidel, protože je to důležitou spojnici města s lázněmi. Oprava za téměř 11 milionů korun by měla trvat zhruba jeden rok. ČTK o tom informoval primátorův náměstek Jaroslav Růžička (nez.).

Rekonstrukce silnice dlouhé téměř dva kilometry bude poměrně složitá. Vzhledem k tomu, že je cesta je sevřena na jedné straně domy a na straně druhé je prudký svah, není tam příliš místa k vyhýbání. Silnici nelze úplně uzavřít, protože neexistuje adekvátní objížďka. Doprava by musela být vedena lázeňským územím, což není možné. "Proto je stavba rozdělena do několika částí a v každé z nich bude vždy opravován jeden jízdní pruh. Situaci navíc ztěžuje budování dvou bytových domů," uvedl Růžička.

Rekonstruovaný úsek skončí na křižovatce s Libušinou ulicí nedaleko hotelu Imperial. Odtud byla silnice směrem ke galerii umění a do Hůrek už opravená. Právě takzvaná Stará pražská silnice či Panorámka do Hůrek byla obdobně jako cesta Na Vyhlídce v havarijním stavu. Přitom jde o nejhezčí příjezdovou cestu do lázní, odkud se nabízí atraktivní pohledy na Karlovy Vary. Postavili ji v letech 1805 až 1812 a jmenovala se Kunstsrasse. Z ní pak automobily většinou pokračovaly po silnici Na Vyhlídce.
 
zdroj: ČTK