Areály v Karlovarském kraji otevřou na víkend další sjezdovky

Lyžařské areály v Karlovarském kraji otevřou před víkendem další sjezdovky. Umožnilo to ochlazení posledních dnů, díky němuž se podmínky na horách stále zlepšují a sněhu na horách přibývá. Další otevřené sjezdovky nabídne od pátku Klínovec nebo Neklid na Božím Daru i Mariánské Lázně, zjistila dnes ČTK. 

Na Klínovci se zatím lyžuje na sjezdovkách Dámská, Pařezovka, Přemostěná, Slalomák. "V pátek otevřeme v miniareálu sjezdovky číslo 5 a 6, v sobotu černou sjezdovku U Zabitýho. Od pátku bude v provozu vlek E, na němž bude každý den večerní lyžování," informují provozovatelé areálu, kde leží od 35 do 60 centimetrů sněhu. 
    
Další sjezdovky se rozjedou i v areálu Neklid na Božím Daru. "Od pátku otevíráme sjezdovku Karásek a spouštíme vlek F. V provozu bude sedačková lanovka se sjezdovkou Moser a samozřejmě vlek i sjezdovka Za Prahou. Podmínky se každým dnem výrazně zlepšují," zvou provozovatelé areálu. 
    
V provozu je zatím částečně i areál Snowhill v Mariánských Lázních. Od pátku by zde měla být v provozu i sjezdovka Krakonoška a dosněžuje se druhá polovina Slalomáku. 
    
Dobré podmínky pro lyžování jsou konečně i na Bublavě. "V provozu je téměř celý areál mimo černé sjezdovky a dětského hřiště. Nově jsou v provozu svah Školní s vlekem zdarma a modrá sjezdovka Malý Bleiberg. Na zprovoznění dalších částí areálu pracujeme," informují provozovatelé areálu na Bublavě. 
    
I níže položené areály, které dosud na zahájení sezony čekaly, se rozjíždějí. Týká se to například lyžařského střediska v Aši, kde se v pátek otevře první sjezdovka. Jezdit se v pátek začne i na sjezdovce ve Skiareálu Nad nádražím v Perninku. 
 
zdroj: ČTK