Síť cyklostezek v Karlovarském kraji je rozsáhlejší než silniční

V Karlovarském kraji je už síť označených cest určených pro cyklisty rozsáhlejší než silniční. Cyklotras vedoucích po terénních cestách nebo zčásti i po silnicích druhé nebo třetí třídy je více než 2000 kilometrů. Celková délka silniční sítě včetně rychlostní vozovky R6 je zhruba 1900 kilometrů. Na rozvoj cyklostezek a cyklotras dá kraj letos kolem 3,5 milionu korun. Z toho půl milionu je na údržbu páteřní trasy podél Ohře. ČTK to dnes řekl hejtmanův náměstek Petr Navrátil (ČSSD).

Z celé páteřní trasy mezi Karlovými Vary a Chebem, dlouhé skoro 50 kilometrů, zbývá letos dokončit poslední úsek mezi Chocovicemi a Chebem. Trasa dlouhá téměř čtyři kilometry má stát kolem 37 milionů korun, téměř celou investici pokryje evropská dotace, podotkl Navrátil. Stavba začne do podzimu a dokončena bude v příštím roce. Kraj připravuje i trasy směřující od Karlových Varů na sever do Ústeckého kraje. V tomto směru je řada úseků hotová, k úplnému propojení však několik kilometrů chybí, dodal náměstek.

Z téměř tří milionů korun určených letos na cyklostezky pro obce nebo regionální sdružení dostane nejvíce Teplá na Karlovarsku. Téměř 1,7 milionu korun využije na třetí etapu stezky pro cyklisty a chodce mezi klášterem a rybníkem Betlém. Mikroregion Mariánskolázeňsko obdrží přes 400.000 korun na vybudování doprovodné cyklistické infrastruktury. Půjde například o stojany na kola, přístřešky, informační tabule a cyklomapy. Ostrov na poslední úpravy cyklostezky Rondo získá 76.000 korun.
 
zdroj: ČTK