Shazujte kila díky upravenému jídelníčku i fitness restauracím

Dostat se po Vánocích do formy chce většina z nás. Podle výživových odborníků průměrný Čech o Vánocích ztloustne o tři kila. Tato “povánoční“ kila jdou, pokud se více hýbáme a upravíme jídelníček, snadno dolů. Pravidlem by mělo být omezit moučné výrobky a cukry (ovoce jíst spíše dopoledne). Místo klasických příloh volit velké množství zeleniny a k večeru konzumovat spíš bílkoviny (maso, jogurty či trochu syrové zeleniny).  

A samozřejmě se hýbat. Pokud již nemáte čas na posilovnu, zkuste se každý den alespoň 20 minut svižněji hýbat (rychlá chůze). Ideální je například vystoupit o zastávku dříve z tramvaje či autobusu a domů dojít pěšky. Nebo „bojkotovat“ výtahy a schody si vyjít po svých. Často nemáme čas si vyvařovat, takže si nejvíce škodíme a šidíme se v době oběda. Buď dietu porušíme, nebo se nenajíme a večer pak přijde vlčí hlad, který skončí vyjedením celé ledničky. 

Vhodnou variantou pro zdravé stravování je využití služby dovozu jídla. Naše největší online rozvážková služba Dámejídlo.cz nabízí i mnoho restaurací, kde si můžete objednat jídlo, které vám při shazování kil neuškodí. 

Skvělým tipem z nabídky www.damejidlo.cz je Fitness restaurace. Jak již název napovídá, nabízí pokrmy s vyváženým nutričním složením. Vybírat můžete vždy z menu vegetariánského i masového. Tato restaurace je navíc v nabídce DámeJídlo.cz horkou novinkou.

Výbornou volbou je i Kare Kafe, které se specializuje pouze na saláty všech druhů. Výtečný je například fenyklový salát s mrkvovým julienne a lněnými semínky. 

Další restaurace, nejen se zdravou stravou, najdete na www.damejidlo.cz.