Pro Děpoltovice je oprava silnic prioritou

Největší prioritou vedení radnice v Děpoltovicích jsou opravy komunikací a chodníků v celé obci.

Podle starosty Jiřího Štikara se v uplynulých čtyřech letech podařilo zrekonstruovat silnici vedoucí směrem na Lužec, kde došlo k vzácné shodě.

„Podařilo se totiž dohodnout všechny podrobnosti i peníze s Karlovarským krajem a Správou a údržbou silnic. Samotné práce pak dělala jedna firma, a proto jsme společně se silnicí zvládli i opravy vjezdů k domům a chodníky, které platila obec ze svého rozpočtu,“ sdělil starosta s tím, že náklady na celou komunikaci se dostaly na jedenáct milionů korun, tři z nich platila obec.

Starosta Štikar, který ve volbách obhájil svůj post, je rád, že může v započaté práci nadále pokračovat. „V současné době připravujeme rozpočet, který schválíme v prosinci na jednání zastupitelstva. Rozpočet bude vyrovnaný a předpokládám, že s ním nebude problém“ pokračuje Štikar.

Opět oprava silnic bude hlavní položkou v rozpočtu. Nyní se bude opravovat spojnice s Mezirolím, kde už je také z minulých let kus hotový.

„Chceme tuto komunikaci opravit celou, a pokud zbudou peníze a získáme nějaké dotace, budeme pokračovat i směrem na Odeř, kde potřebujeme rovněž vyřešit i chodníky,“ dodává starosta, který by rád investoval peníze i do oprav místního kostela.