Ostrov na jaře začne budovat cyklostezku po okolních obcích

Cyklostezku Po starých cestách okolo Ostrova začne na jaře stavět město Ostrov na Karlovarsku. Na projekt v celkové hodnotě 19,3 milionu korun získá město z Regionálního operačního programu Severozápad dotaci 16,4 milionu korun. Zahrnuje jak stavbu nového úseku asfaltové cyklostezky v Horním Žďáru, tak opravy zajímavých památek v okolí města, řekl ČTK starosta Ostrova Pavel Čekan (ČSSD).

"Realizace začne na jaře, bude záležet na klimatických podmínkách. Ale musí být hotova do konce října včetně administrace projektu, takže reálně koncem září. Hornožďárští se dočkají zklidnění dopravy, protože v místě cyklostezky se sníží rychlost a cyklisté budou moci mimo silnici jet z Ostrova do Jáchymova," uvedl Čekan.
 
Nejdražší částí projektu bude právě úsek cyklostezky přes Horní Žďár na okraji Ostrova. Široká silnice se zúží a v její části vznikne cyklostezka, která bude od silnice oddělená nízkým valem. Jen tento úsek přijde na 11,2 milionu korun.
 
Projekt zahrnuje i opravy zajímavých míst a památek v obcích kolem Ostrova. Podle Čekana se tak lidé budou moci seznámit s místy, která byla téměř zapomenuta. Opraví se například kaple v Marolotě, bývalý vodojem v Moříčově nebo kaple sv. Anny a kaple sv. Floriána v areálu ostrovského kláštera.
 
Cestu po okolí Ostrova doplní informační tabule, mapy, mobiliář i drobné vegetační úpravy podél trasy.
 
zdroj: ČTK