O víkendu se v Karlovarském kraji rozjedou další lyžařské areály

O víkendu začnou v Karlovarském kraji fungovat další lyžařské areály. Po Novaku a Klínovci se vleky rozjedou i v Mariánských Lázních a v Bublavě. Inverze a teplo na horách zatím otevření dalších areálů brání, zjistila dnes ČTK. 

Skiareál Bublava spustí vleky už v pátek. "Sezonu zahajujeme na vleku a sjezdovce Střední Bleiberg. Od soboty bude v provozu i lanovka Stříbrný potok a sjezdová trať Lesní," uvedli provozovatelé bublavského areálu. Na sjezdovkách leží asi 20 centimetrů technického sněhu. 
    
V sobotu se také rozjede vlek v areálu Snowhill v Mariánských Lázních. "Během posledního týdne se ve všech areálech intenzivně zasněžovalo, pomohl také přírodní sníh, a tak na sjezdovkách leží několik desítek centimetrů sněhu a vše je na zahájení sezony nachystáno," uvedla mluvčí Snowhillu Renata Balašová. Jezdit se bude zatím na levé části Slalomáku, sjezdovka pod lanovkou ještě čeká na chladnější počasí, které umožní intenzivní zasněžování. 
    
V provozu jsou v Krušných horách areály Novako na Božím Daru a Klínovec. Tam jezdí lanovka Dámská a CineStar Express a jezdí se na sjezdovkách Dámská a Přemostěná. "Pro běžkaře je také upraveno šest kilometrů běžeckých tratí," zvou provozovatelé Klínovce. 
    
Na horách se po minulých dnech, kdy počasí vládla inverze a ve vyšších polohách bylo skoro jarní počasí, ochladilo. Podle předpovědi by teploty pod nulou mohly na horách vydržet i přes víkend. 
 
zdroj: ČTK