Nemocnice Ostrov letos investuje nejvíce do parku

Nemocnice Ostrov, kterou provozuje společnost Nemos Plus, investuje letos do modernizace a rozvoje přibližně 50 milionů korun. Je to téměř o 20 milionů více než loni. Nejvyšší částka, kolem 32 milionů korun, je určena na revitalizaci a rozšíření parku u nemocnice. Jeho podstatná část bude od září, kdy úpravy skončí, přístupná i veřejnosti. Údržbu areálu zajistí nemocnice ze svých zdrojů, oznámil dnes ČTK jednatel společnosti David Soukup.

Na revitalizaci parku získala nemocnice evropskou dotaci, která pokryje zhruba 90 procent z celkových nákladů. Areál pak musí sloužit veřejnosti dalších pět let. Při úpravách bude v parku vysázeno zhruba 16.000 rostlin, z toho až 3000 nových keřů a stromů, uvedl Soukup. Pro veřejnost budou k dispozici například bylinkové zahrady, adrenalin park, multifunkční hřiště i lezecká stěna. "Část pro klienty nemocnice bude stavebně oddělena tak, aby byl zachován dostatek klidu," dodal Soukup.

Kromě úprav parku půjdou další peníze na rekonstrukci oddělení sterilizace a obměnu přístrojů, přestavbu centrálního vstupu nemocnice a rozšíření parkoviště. Nemos Plus nyní připravuje projekt přestavby technické budovy v areálu, která sloužila i jako sklady civilní ochrany a nemocnice ji převzala bezúplatně od státu. "Chceme budovu využívat mimo jiné pro administrativu a místo by tady našla i psychiatrie. Odhadované náklady na úpravy se pohybují kolem 70 milionů," podotkl Soukup.
 
Nemocnice Ostrov zaměstnává kolem 645 lidí, z toho je 480 zdravotníků. Disponuje kapacitou zhruba 300 lůžek a vloni průměrná denní obsazenost dosahovala 240 lidí. Podle Soukupa představovaly loni příjmy nemocnice kolem 310 milionů korun a zisk společnosti by měl být přibližně 20 milionů korun. To by mělo zhruba odpovídat výsledkům z roku 2010, dodal Soukup. Dceřiná firma společnosti Nemos Plus má od roku 2011 od Karlovarského kraje v pronájmu sokolovskou nemocnici.
 
zdroj: ČTK