Na břehu Ohře v Karlových Varech se staví nová cyklostezka

V Karlových Varech začaly práce na dalším úseku cyklostezky podél Ohře. Mezi Tuhnickým a Dvorským mostem bude nutné na mnoha místech výrazně zasáhnout do profilu břehu. I to je důvodem, proč zhruba 700metrový úsek přijde na 9,5 milionu korun. Práce na počátku navíc zkomplikovala červnová povodeň, řekl ČTK mluvčí karlovarského magistrátu Jan Kopál.

"Určitý problém pro stavbu představoval letošní červen, kdy se měly provádět zásadní zemní práce, ale přišly záplavy. Jakkoliv naštěstí v Karlových Varech nezpůsobily závažné škody, břehy Ohře byly po několik týdnů natolik podmáčené, že nebylo možné na nich stavbu provádět," uvedl Kopál.
 
Město tak nyní jedná s dodavatelem prací o tom, zda a případně o kolik bude nutné prodloužit termín dokončení stavby. "Ten byl původně stanoven na 27. září. Očekáváme, že i pokud by bylo termín nutné prodloužit, půjde jen o týdny," doplnil Kopál.
 
Cyklostezka povede od obchodního domu Kaufland k obchodnímu centru Interspar. Tam bude novým mostem pro pěší a cyklisty překlenut Chodovský potok. Projekt tohoto úseku cyklostezky Ohře získal Cenu veřejnosti v hlasování o Stavbu Karlovarského kraje 2013 v kategorii Projekty, kdy pro něj hlasovalo 1272 lidí.
 
Projekt původně připravoval Karlovarský kraj a podle projektu měl úsek cyklostezky stát 21 milionů korun. Nakonec projekt převzalo město a úpravami projektu se podařily náklady snížit. Ve výběrovém řízení pak cena klesala na konečných 9,5 milionu korun.
 
zdroj: ČTK