Na Božím Daru začali razítkovat poštu vánočním razítkem

Pošta na Božím Daru začala razítkovat letošní Ježíškovu poštu. Už tradiční příležitostné razítko má letos podobu Ježíška v plenkách. Desítky tisíc zásilek odejdou do 23. prosince z Božího Daru nejen do Česka, ale do celého světa. Loni to bylo dohromady 345 kilogramů dopisů či pohledů, řekl dnes ČTK Marek Smitka z božídarského infocentra.

Infocentrum na Božím Daru je partnerem České pošty a zajišťuje pro ni poštovní služby, včetně té vánoční. Lidé mohou ofrankovanou zásilku vložit do obálky a zaslat na adresu Vánoční pošta, 362 62, Boží Dar. Zde se opatří razítkem a odejde ke svému adresátovi.
 
"V infocentru jsme tři, ale s vánoční poštou nám chodí pomáhat i další lidé," uvedl Smitka. Jak řekl, v posledních letech množství zásilek mírně kleslo, což je podle něj způsobeno i tím, že poštovní služby zdražily. V minulých letech přes božídarskou poštu odešlo i 400 kilogramů zásilek vánoční pošty. Z více než 76.000 zásilek loni jich bylo pro české adresáty téměř 55.000, do ciziny pak přes přes 21.000.
 
Návštěvníci Božího Daru mají také možnost zanechat svou vánoční poštu přímo ve městě, ve schránce před infocentrem anebo ve schránce uvnitř. "Schránky vybíráme průběžně. Letos to byly čtyři bedny pošty, což bude asi 30 kilogramů," odhaduje Smitka.
 
zdroj: ČTK