Muž, který v sobotu zkolaboval po policejním zákroku, zemřel

Muž, který v sobotu v Kynšperku nad Ohří zkolaboval po policejním zákroku, zemřel. Policisté o víkendu uvedli, že při jeho zadržení použili donucovací prostředky, protože byl agresivní a napadal lidi. ČTK o jeho úmrtí informovala mluvčí Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) Radka Sandorová. Podle serveru Romea šlo o Roma.

Inspekce případ prověřuje. Další podrobnosti, například ani to, kdy muž zemřel, mluvčí GIBS neuvedla. Romea píše, že šlo o třiatřicetiletého otce tří děti a že zemřel v neděli v nemocnici v Sokolově.

Mluvčí krajské záchranky Barbora Silná v neděli uvedla, že incident se stal v odlehlé části Kynšperku. Lékař zjistil, že muž má srdeční zástavu. Asi po dvaceti minutách ho oživil, ve vážném stavu byl převezen do sokolovské nemocnice. Silná poznamenala, že muž měl na těle řadu podlitin. "Jak k těmto zraněním přišel a proč zkolaboval, to nevíme," dodala.
 
Mluvčí krajské policie Andrea Kávová o víkendu řekla, že policisté muže zadrželi, protože napadal lidi a byl agresivní. Policisté použili donucovací prostředky a nasadili mu pouta. Muž ale náhle ztratil vědomí. Policisté podle krajské mluvčí zavolali záchrannou službu a sami se snažili muže oživit.
 
zdroj: ČTK