Muž držel dva měsíce doma ženu násilím, mlátil ji, hrozí mu 10 let

Dva měsíce držel podle policie násilím ve svém bytě v Jáchymově třiačtyřicetiletý muž o 16 let mladší ženu. Znemožnil jí opustit byt, zakazoval jí provádět osobní hygienu, každý den ženu fyzicky napadal a několikrát ji znásilnil. Policie už ho začala stíhat, muž se bude zpovídat z těžkého ublížení na zdraví, znásilnění, zbavení osobní svobody a vydírání. Hrozí mu až deset let vězení, soud ho dnes dopoledne poslal do vazby. ČTK o tom informovala policejní mluvčí Zuzana Týřová.

"Obviněný se měl takového jednání opakovaně dopouštět od poloviny června. Ženu proti její vůli držel u sebe v bytě, zamykáním či jeho přítomností jí znemožnil z bytu uniknout," uvedla.
 
Podle Týřové byla mladá žena zcela odkázána na obviněného, přiděloval jí dokonce i jídlo a pití. "Každý den ji fyzicky napadal, a to nejen údery pěstí, ale i různými předměty do celého těla, čímž jí způsobil mnohačetné hematomy a zlomeninu prstu," uvedla. Ve dvou případech jí také pod pohrůžkou zbití přinutil nechat si nitrožilně aplikovat dosud nezjištěnou látku, která měla na poškozenou psychotropní účinky. Několikrát navíc dotyčnou přinutil pod pohrůžkou bezprostředního násilí k nedobrovolnému styku.
 
Ženě se nakonec podařilo přivolat pomoc, a to 9. srpna krátce poté, co ji násilník napadl. "Zadržení pachatele se neobešlo bez dramatických okolností, neboť se muž zabarikádoval ve svém bytě, kde se polil hořlavinou a vyhrožoval policistům, že pokud se ho budou snažit zadržet, že se podpálí," uvedla mluvčí. Policisté museli násilně vstoupit do bytu, muže zadrželi. Státnímu zástupci podali podnět k vydání návrhu na jeho vzetí do vazby.
 
zdroj: ČTK