Karlovy Vary začnou opravovat propadající se Pražskou silnici

Karlovy Vary začnou opravovat památkově chráněnou Pražskou silnici, která se propadá. Město částečně opraví opěrné zdi i samotnou silnici za 3,8 milionu korun, ale už nyní počítá s tím, že pro důkladnou rekonstrukci bude potřeba investovat podstatně více, řekl dnes novinářům náměstek primátora Petr Bursík (ODS). 

"Stavba začala už před koncem loňského roku, ale jen formálně, fakticky se na silnici začne dělat na konci měsíce. Na doporučení odborníků ale budeme dělat další jádrové vrty a sondy, které mohou odhalit další kaverny, ve kterých se shromažďuje voda, tekoucí ze svahů," uvedl Bursík. 
    
Podle něj není vyloučeno, že město do budoucna zváží výraznější omezení dopravy po této historické silnici. Doprava bude ale každopádně omezena v době stavby. Pokud to bude možné, v jednom směru, v případě potřeby ale zřejmě bude uzavřena úplně. 
    
Dutiny vznikající pod silnicí působením vody jsou příčinou toho, že se propadá, a už loni na ní musel být omezen provoz. Jenže omezení vjezdu těžkých automobilů se příliš nedodržuje. Jezdí po ní například turistické autobusy, z místa je totiž jeden z nejhezčích pohledů na lázeňské město. 
    
Pražská silnice leží ve svazích Ottovy výšiny a byla postavena na počátku 19. století jako nová cesta z Karlových Varů na Prahu. Tehdy byla stavěna pro kočáry. Vydržela do dneška, přestože ji moderní doprava zatěžuje neúměrně více, než tehdejší stavitelé předpokládali. 
 
zdroj: ČTK