Karlovy Vary se připravují na sobotní zahájení lázeňské sezony

Karlovy Vary se připravují na víkendové zahájení lázeňské sezony. Čistí se ulice, kolonády a hotova je i obnova takzvaného kamenolomu vedle Vřídla. Město na zanedbaném pozemku vytvořilo během krátké doby parčík za asi 480.000 korun, řekl dnes ČTK mluvčí magistrátu Jan Kopál. 

Pozemek vedle Vřídla získalo město do výpůjčky od soukromého vlastníka, který chtěl původně na tomto místě vybudovat hotel. Záměr se ale neuskutečnil a pozemek byl přes 20 let nevyužitý a za plotem.
    
V parku, kterým pozemek kdysi byl, je přitom jeden z přirozených vývěrů pramene Vřídla. Návštěvníci parku si ho budou moci přes ochranné skruže znovu prohlédnout. 
    
Pracovníci města uklízí ulice lázeňské centra. V ulicích se objevily charakteristické palmy, které k lázeňské promenádě v Karlových Varech patří. Některé jsou staré i desítky let. 
    
Po sobotním zahájení lázeňské sezony v Karlových Varech budou následovat slavnosti i v dalších lázeňských městech západočeských lázní. Po Karlových Varech zahájí sezonu o týden později v Mariánských Lázních a další týden, 17. května ve Františkových Lázních a 24. května v Jáchymově. 
 
zdroj: ČTK