Karlovarští zastupitelé posoudí budoucnost Alžbětiných lázní

Celkem pět variant, jak naložit s objektem Alžbětiných lázní budou posuzovat karlovarští zastupitelé. Studie proveditelnost, kterou nechal magistrát zpracovat, řeší možnosti od ponechání v současné a nevyhovujícím stavu až po přeměnu lázní na jiné využití. Novinářům to dnes řekl primátora Karlových Varů Petr Kulhánek (KOA). 

Alžbětiny lázně jsou přitom posledními veřejnými lázněmi v Karlových Varech. Památkově chráněná budova v centru města ale nutně potřebuje rekonstrukci. Ta by ale měla stát asi 750 milionů korun. Podle Kulhánka současné vedení města upřednostňuje jen rekonstrukci, a to buď jednorázovou nebo postupnou. 
    
"Od začátku říkáme, že tento objekt by měl zůstat v majetku města a sloužit dál svému účelu. Proto pro nás připadají v úvahu jen rekonstrukce se zachováním stávajícího provozu s rozšířením o vodní program relaxačního charakteru. Dvě varianty se odlišují jen tím, jak rychle je město bude moci udělat najednou, pokud se podaří získat dotaci a strategického partnera nebo to bude dělat postupně," uvedl Kulhánek. 
    
Kromě ponechání budovy v současném stavu ještě připadá v úvahu rekonstrukce s rozšířením vodních prvků vně budovy. To je ale podle Kulhánka jen těžko průchodné vzhledem k umístění objektu. Poslední možností by bylo rekonstruovat Alžbětiny lázně na jiný účel a lázně vybudovat jinde, na zelené louce. 
    
Podle Kulhánka je ale v současné době těžko představitelné, že by město šlo do rekonstrukce samo bez silného partnera. První kontakty s možnými investory, kteří by mohli s opravou Alžbětiných lázní už mměsto navázalo. S bližší spoluprací ale čeká až na rozhodnutí, kterou cestou se nakonec zastupitelé rozhodnou vydat.
 
zdroj: ČTK