Ještě letos bude na stavbě bazénu střecha

Ještě do konce letošního roku dostane střechu stavba nového karlovarského bazénu. Jeho slavnostní otevření je naplánované na 1. září roku 2012. Voda v něm musí být kvůli zkušebnímu provozu už v červenci. Stavba vyjde na 300 milionů korun.

"Při stavbě samotného bazénu plníme termín. Výstavba parkoviště byla podle původní smlouvy s městem Karlovy Vary, které je investorem, plánovaná až příští rok. Práce jsme ale zahájili letos. Lávka byla plánovaná také na příští rok. Už ale na ní děláme speciální přípravné práce," řekl hlavní stavbyvedoucí Lukáš Tichý z firmy Metrostav. Na parkovišti budou dvě stovky míst k stání.

Co mohou budoucí návštěvníci plaveckého centra očekávat od jeho zázemí? Lidé přijdou přes vstupní turnikety do hlavní haly. Tam bude oddychový prostor s malým servisním barem a židlemi například pro rodiče, kteří čekají na své děti. Z haly se návštěvníci dostanou do šaten a sociálního zázemí. Samostatné šatny budou mít tělesně postižení. Odtud povede přímý bezbariérový koridor přes celou halu až do bazénu. 
 
NÁVŠTĚVNÍCI SE MOHOU TĚŠIT NA TOBOGAN 
 
Rodiče mohou učit své děti plavat v malém bazénu s vířivkou. Pamatováno je i na 57 metrů dlouhý tobogan. Projekt zaznamenal některé změny. Nad tribunou se 130 místy vznikne lehátková odpočinková zóna pro koupající se. Ti budou mít výhled do protějšího lesa. Z původních osmi drah zbude šest. V ušetřeném prostoru, odděleném zídkou, budou mít lidé mimo jiné k dispozici masážní lehátka a sprchy.
 
Podle původní smlouvy se mělo začít stavět už loni 22. března a lidé se měli koupat již od 23.září letošního roku. Nejprve ale zbrzdil stavbu anonym, který kdosi napsal na antimonopolní úřad. Než úřad zjistil, že magistrát při výběrovém řízení nepochybil, bylo z toho půlroční zpoždění. Další zdržení způsobilo bývalé vedení města, které až na poslední chvíli překvapivě rozhodlo o zakázce na bazén za téměř 300 milionů korun. Nové vedení města rozhodnutí nakonec potvrdilo.