ČSSD v Karlovarském kraji povede do voleb hejtman Novotný

ČSSD v Karlovarském kraji povede do předčasných sněmovních voleb Josef Novotný, hejtman kraje. V čele kandidátky pak za ním bude zastupitelka Karlových Varů i kraje Markéta Wernerová a na třetím místě chebský místostarosta Vladimír Hartmann. Dohodl se na tom dnes krajský výkonný výbor strany, řekl ČTK jeho předseda Miloslav Čermák.

První trojka kandidátů odráží rozdělení podle okresů. Zatímco Novotný je ze Sokolovska, Wernerová dostala důvěru sociálních demokratů z Karlovarska, Hartmann je pak z Chebska.
 
"Pro kandidátku bylo 12 z 15 přítomných členů výkonného výboru, takže shoda byla silná," doplnil Čermák. Na kandidátce zcela chybí donedávna předseda ČSSD v Karlovarském kraji Jakub Pánik, který byl odvolán pro "ztrátu důvěry" mimo jiné i v souvislosti s tím, že se jeho jméno vykytovalo například ve zprávách Evropského úřadu pro boj proti podvodům (OLAF). Nekandidují ani náměstci hejtmana za ČSSD Martin Havel, Petr Navrátil a Miloslav Čermák. "Nemusíme být všude a chtěli jsme dát šanci ostatním," řekl Čermák.
 
V posledních sněmovních volbách v roce 2010 byl v čele kandidátky Jaroslav Fiala. Systém kroužkování ale vynesl do čela hejtmana Novotného, který se stal poslancem. ČSSD tehdy v kraji volby s přehledem vyhrála. Druhá skončila ODS a třetí TOP 09. Za nimi následovaly KSČM a Věci veřejné. Všechny tyto strany získaly po jednom poslanci.
 
zdroj: ČTK