Cizinec pěstoval marihuanu a načerno odebíral elektřinu

Další pěstírnu konopí odhalili policisté na Chebsku. V Lubech u Chebu zadrželi 26letého cizince, který v bývalé továrně na plastová okna pěstoval marihuanu a k tomu využíval načerno odebíranou elektřinu. Kriminalisté ze skupiny TOXI na místě během domovní prohlídky zajistili 629 rostlin konopí v různém stádiu růstu. Hodnota zajištěné drogy by na černém trhu měla hodnotu přesahující jeden milion korun, informovala ČTK krajská policejní mluvčí Andrea Kávová.

Celá akce pod krycím názvem "Okno" vyvrcholila po několika měsíčním usilovném vyšetřování ve středu v ranních hodinách, kdy pěstitele policisté na místě zadrželi. "Při této zahradnické činnosti používal nelegálně odebíranou elektrickou energii na provoz automatizovaného osvětlení a ventilace. Zadržený zahradník zde bydlel v otřesných podmínkách, kdy spal na schodech ve vlhkém prostředí továrny," popsala mluvčí.

Šestadvacetiletý cizinec byl po zadržení převezen do policejní cely a vyšetřovatel podal podnět státnímu zástupci k vydání návrhu na vzetí do vazby. Státní zástupce podnět akceptoval.
 
Případy výskytu drog řeší chebští kriminalisté poměrně často. "Tento případ zapadá do série úspěšně odhalených pěstíren konopí, na nichž pracuje tým kriminalistů, kam patří i policista, který je v současné době vyšetřován Generální inspekcí bezpečnostních sborů pro údajné přijetí úplatku. Jemu a jeho kolegům se za poslední dobu podařilo odhalit již čtvrtou pěstírnu konopí, nehledě na další případy výskytu drog v hernách a domácnostech," dodala Kávová.
 
zdroj: ČTK