Bývalou náměstkyni primátora K. Varů pustili z vazby

Bývalou náměstkyni karlovarského primátora Moniku Makkiehovou, kterou policie obvinila z poškozování cizích práv a podvodu, propustil soud z vazby. V té byla od konce září, aby nemohla ovlivňovat svědky v případu vyšetřování machinací v zadluženém atletickém klubu AC Start. Uvedl to v úterý server iDnes.cz.

V případu, kde dvě skupiny bojují o ovládnutí a zbytek majetku atletického klubu AC Start Karlovy Vary, kriminalisté v říjnu obvinili tříčlenný výbor klubu. Kromě Makkiehové i člena výboru Tomáše Matějčka a podnikatele Lukmana Lukmanova. Podle informací Mf Dnes hrozí Makkiehové a dvěma obviněným mužům dva roky až osm let vězení za to, že výbor vznikl samozvaně na valné hromadě klubu, která byla svolána díky zfalšovanému podpisu a nekonala se.

Podvod vidí kriminalisté v tom, že výbor vybral od stánkařů na pravidelné nedělní burze celkem 203.000 korun, a to zhruba po 40.000 měsíčně. A že tím poškodil firmu Vibo, která měla na výběr nájemného s AC Start smlouvu.
 
Makkiehová byla náměstkyní primátora za ODS. Po sporech ve vedení města ale byla vyloučena z ODS. Poté se stala kritikem tehdejšího vedení města. V roce 2010 neúspěšně kandidovala za stranu Victoria.cz.
 
zdroj: ČTK