BNP Paribas Cardif Pojišťovně opět rekordně vzrostlo předepsané pojistné za rok 2019 o 8 %

BNP Paribas Cardif Pojišťovna, česká pobočka BNP Paribas Cardif, zaznamenala v roce 2019 růst předepsaného hrubého pojistného za životní i neživotní pojištění o 8 % na 2,712 mld. Kč. Z toho hrubé předepsané pojistné za neživotní pojištění 2,46 mld. Kč a za životní 251,5 mil. Kč. U neživotního pojištění se jedná o meziroční nárůst o 8 %, u životního o 11 %. Čistý zisk dosáhl 212 mil. Kč, což představuje meziroční nárůst 6,3 %. Ke konci roku pojišťovna evidovala v portfoliu téměř 2,42 mil. pojistných smluv.

BNP Paribas Cardif Pojišťovna získala v roce 2019 ocenění společnosti Scott&Rose Finanční produkt roku 2019, kde experti ocenili produkty pojištění schopnosti splácet. V kategorii pojištění schopnosti splácet spotřebitelský úvěr obsadila BNP Paribas Cardif Pojišťovna první tři místa. A v kategorii pojištění schopnosti splácet hypotéku má také první příčku. Tento pojistný produkt je unikátní pro případ ošetřování člena rodiny, které pojišťovna nabízí jako jediná na trhu. V případě, že se pojištěný (dlužník) nebo jeho partner stará o blízkého člena rodiny (děti, rodiče či sourozenci), který je závislý na jejich péči, pojišťovna za dlužníka uhradí až 12 úvěrových splátek. Mezi další významné výhody tohoto pojištění se řadí minimum výluk, které jiné pojišťovny na trhu uplatňují.

„V roce 2019 jsme se soustředili na zdokonalování našeho produktového portfolia a souvisejících služeb pro naše klienty. V rámci pojištění schopnosti splácet jsme představili unikátní pojištění rizika ošetřování člena rodiny, které zajistí příjmy, i když zůstane pojištěný nebo jeho partner doma s nemocným členem rodiny, kterým může být dítě nebo i dospělý příbuzný,“ říká Zdeněk Jaroš, generální ředitel BNP Paribas Cardif Pojišťovny.

Zařazení unikátního rizika ošetřování člena rodiny se ukázalo jako vizionářská inovace, která pomáhá klientům v aktuální COVID-19 krizi, i proto, že se aktuálně vztahuje na péči o děti v případě uzavření školských zařízení v důsledku COVID-19.

„Zároveň se BNP Paribas Cardif Pojišťovna zapojuje do řady dalších CSR iniciativ. Již několikátým rokem za sebou finančně podporujeme aktivity občanského sdružení Arkadie, které zajišťuje kompletní péči o zdravotně postižené. Také jsme pokračovali v úspěšné spolupráci s občanským sdružením Život dětem a s nadací Pink Bubble podporující rekonvalescenci onkologicky nemocných dětí. Zapojili jsme se také do sportovně charitativní akce Teribear hýbe Prahou pod záštitou Nadace Terezy Maxové,“ uzavírá Zdeněk Jaroš.